19.9 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalSarajevo preokretom pobijedilo Slobodu, prvi put u prvenstvu BiH intervenisao VAR

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su na stadionu Koševo u prvom kolu Wwin lige BiH ekipu Slobode rezultatom 3:1 i tako su na odličan način započeli takmičenje u domaćem prvenstvu.

Nakon što je Sarajevo imalo nekoliko dobrih prilika na otvaranju utakmice, Sloboda je ipak došla u vodstvo u 21. minuti. Sudija Bandić je putem VAR-a pregledavao situaciju u kojoj je Jović napravio prekršaj u šesnaestrercu domaćih i na kraju dosudio penal. Siguran s bijele tačke bio je Husejinović. Bila je to premijerna intervencija VAR-a u domaćem prvenstvu.

Ipak, Sarajevo je uspjelo izjednačiti u devetoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena nakon novog penala. Ponovo je Bandić gledao VAR, ovaj put zbog igranja rukom igrača Slobode i ponovo pokazao na bijelu tačku, a izjednačio je Guliashvili.

Krenulo je Sarajevo žestoko u nastavku utakmice, a pola sata prije kraja meča uspio je preokrenuti. Đorđević je bio uporan i nakon drugog pokušaja uspio je zatresti mrežu gostiju.

Utakmica je bila riješena deset minuta kasnije nakon još jednog penala i novog igranja rukom igrača Slobode u svom šesnaestercu. Sada je siguran bio Čataković za konačnih 3:1.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Slogi, dok će Sloboda dočekati Posušje.