6.6 C
Bijeljina
среда, децембар 10, 2025
NaslovnaSportFudbalSaopštenje FK Borac zbog natpisa o kašnjenju plata prema igračima

Saopštenje FK Borac zbog natpisa o kašnjenju plata prema igračima

Datum:

Nakon što su pojedini mediji objavili informaciju o dugovanjima FK Borac prema igračima odnosno da im je posljednje plata isplaćena u septembru banjalučki klub se oglasio saopštenjem.

„FK Borac ovim putem želi da obavijesti javnost da će sva dugovanja prema igračima i radnoj zajednici biti izmirena u toku naredne sedmice, a medijski napisi poput onog da finansijska kriza trese FK Borac u potpunosti su neosnovani i tendecizoni“, stoji na početku saoštenja u kojem još stoji:

„FK Borac samo je jedan od mnogih klubova u premijerligaškom društvu koji ima određena dugovanja prema igračima i radnoj zajednici u tekućoj sezoni, ali je očigledno prvi na listi onih koji s nestrpljenjem čekaju „crne vijesti“. U Platonovoj 6 ih nema, a trudit ćemo se da tako bude i u naredenom periodu.

Rezultati koje smo do sada ostvarili, na terenu i van njega, pokazali su da naš klub ide u pravom smjeru, a to je, čini se, mnogima trn u oku. FK Borac u minulih nekoliko godina vratio je veliki dio svojih dugovanja uz stalna ulaganja u razvoj infastrukture na Gradskom stadionu, jačanje igračkog kadra, razvoja omladinske škole, ali i brojnih drugih stvari neophodnih za svakodnevno funkcionisanje kluba.

Prema igračima, trenerima i članovima radne zajednice FK Borac nema dugovanja iz ranijih sezona i to je praksa sa kojom ćemo nastaviti i u budućnosti. FK Borac, u posljednjih osamnaest mjeseci izdvojio je značajan dio sredstava za razvoj i unapređenje infrastrutkure, ali i prateće opreme:

– Rekonstrukcija svlačionice, trofejne sale i potpuno opremanje „lounge room“ prostora pored VIP zone na zapadnoj tribini

– Novi kompleti uređaja za fizio blok i medicinski dio tima kontrolna soba na zapadnoj tribini

– GPS sistem, sa pratećom opremom, za trenerski dio tima neophodan za unapređenje trenažnog procesa.

FK Borac, ove sezone, započeo je i veliki infrastrukturni projekat postavljanja nove montažne tribine na južnoj strani Gradskog stadiona, ali i rekonstrukciju istočne tribine sa postavljanjem krovne konstrukcije prema svim standardima UEFA-e. Naš klub obezbijedio je neophodna finansijska sredstva, a završetak radova kasni zbog opstrukcije nadležnih u Gradu Banja Luka. FК Borac u toku naredne sedmice održaće konferenciju za medije na kojoj će se obratiti članovi Upravnog odbora. Do tada, naš naredni cilj je ostvarimo novu pobjedu u premijerligaškom ispitu koji nas očekuje u nedjelju na Gradskom stadionu u Banjaluci (15.15 časova)”, kaže se u saopštenju FK Borac.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Da li ova fotografija znači kraj uprave Partizana?!

Partizan ove nedelje pobedio Radničkog, a u delegaciji kluba...

Milojević posle šokantnog poraza na Marakani: „Ne znam šta da kažem, ostali smo bez igrača…“

Fudbaleri Vojvodine savladali su Crvenu zvezdu na stadionu „Rajko...

Partizan savladao Radnički na „Čika Dači“ i preuzeo lidersku poziciju

Goleadu u Kragujevcu fudbaleri Partizana rešili su u svoju...

Skandal: Žreb za Mundijal namješten?! Isplivao snimak VIDEO

Glasine o mogućem namještanju žrijeba za Svjetsko prvenstvo 2026...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име