11 C
недеља, октобар 20, 2024
NaslovnaSportFudbalRadnik na krilima Teodorovića savladao Slogu na Gradskom stadionu

Radnik na krilima Teodorovića savladao Slogu na Gradskom stadionu

U desetom kolu Wwin lige BiH, fudbaleri Radnika savladali su Slogu iz Doboja rezultatom 2:1.

Domaći tim bio je bolji rival o čemu svjedoči podatak da je imao daleko više udaraca ka golu od protivnika ali i veći posjed lopte.

Radnik je stigao do prednosti u 19.minutu meča, kada je Danilo Teodorović savladao Pavlovića, nakon velike gužve koja se stvorila u šesnaestercu gostiju posle kornera.

Zatim se igralo nešto mirnije ali domaćin ubrzo ponovo diže tempo utakmice. Kao plod takve igre, već u 34.minutu, nakon asistencije Damjana Krajišnika, Danilo Teodorović postiže drugi pogodak i podebljava prednost domaće ekipe.

Do kraja I poluvremena, više nije bilo izglednih prilika pa Radnik odlazi na odmor sa ozbiljnom prednošću.

U nastavku je tim Velibora Đurića bio bez napadičkih ambicija, želeći da mirno privede utakmicu kraju, dok gosti nisu umjeli da ozbiljnije zaprijete Samuroviću. Međutim, Radnik je sebi zakomplikovao život u 77.minutu kada je Nebojša Gavrić dobio direktan crveni karton jer je kao posljednji igrač odbrane srušio Vidića.

Sloga je nakon toga preuzela inicijativu. Uspjela je da stvori tri prilike, najbolju preko Milićevića ali je do počasnog gola stigla tek u 92.minutu susreta preko Vidića.

Završilo je Radnik-Sloga 2:1