29.3 C
четвртак, септембар 12, 2024
NaslovnaSportFudbalPoraz Zvezde na sjeveru Norveške: Bodo/Glimt dolazi u Beograd sa golom prednosti

Fudbaleri Crvene zvezde se nisu baš proslavili u Norveškoj protiv Bode Glimta u okviru prvog meča plej-ofa za Ligu šampiona, gde su poraženi sa 2:1. Gol za crveno-bele je postigao Ognjen Mimović u 75. minutu, dok su na drugoj strani pogađali Isak Mete i Odin Bjertfut u 52.i 62.minutu meča. Revanš je za osam dana.

Gledali smo veoma čudnu Zvezdu na ovom meču, reklo bi se po poznatom romanu ovo je bilo izdanje „Doktor Džekil i Mister Hajd“. Upravo tako su izgledala dva poluvremena crveno-belih, koji su se sjetili da igraju fudbal i napadnu tek nakon primljenog drugog gola.

Jasan je bio cilj Vladana Milojevića i Crvene zvezde, želeli su u Beograd da vrate „nulu“, da na Markani sačekaju Bode sa 0:0 iz ovog meča, ali jednostavno, takav fudbal ne prolazi baš uvijek u Evropi.

Bode Glimt je „namirisao krv“ i video je da u prvom poluvremenu praktično igraju protiv sebe. Promašili su dosta prilika, ali su potom u 17 minuta drugog poluvremena pokazali da su i oni shvatili – Zvezda želi da se brani.

Postignut je jedan gol, promašene su dvije, do tri kolosalne greške, a Mete je ljepoticom pokazao da žele pobjedu. Tada se tek cimnula Zvezda, sjetila se da se i ona pita, sjetilla da je zapravo nekadašnji prvak Evrope i svijeta, pa su izmjene prodrmale aktuelnog šampiona Srbije. Nagrada za to je stigla u vidu gola Ognjena Mimovića, koji daje mnogo veće nade pred revanš.

Moglo je ovo da bude daleko gore, mogla je da pukne bruka u Norveškoj ali se na sreću spasilo sve što se moglo spasiti u tih poslednjih pola sata meča.