4.9 C
Bijeljina
Понедељак, март 30, 2026
NaslovnaSportFudbalNova glavobolja za Barbareza: Jedan fudbaler još nema državljanstvo BiH

Nova glavobolja za Barbareza: Jedan fudbaler još nema državljanstvo BiH

Datum:

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas se okuplja u Karlsrueu uoči preostalih utakmica Lige nacija protiv Njemačke 16. i Nizozemske 19. novembra.

Selektor Sergej Barbarez i njegov stručni štab imaju mnogo problema zbog brojnih povreda i izostanaka. Otpali su već Sead Kolašinac, Stjepan Radeljić i Dario Šarić, a upitni su Jusuf Gazibegović i Amar Dedić.

Tu je i standardni problem s Benjaminom Tahirovićem koji ne igra za svoj Ajaks. Već je Barbarez uputio naknadne pozive Tariku Muharemoviću i Nidalu Čeliku.

Očekuje se da će svoju priliku dobiti debitanti Samed Baždar, Luka Kulenović i Ivan Šunjić, a upravo prvi tek treba riješiti papirologiju.

Sutra će biti održana 64. sjednica Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, a jedna od predloženih tačaka dnevnog reda tiče se Baždarovog sticanja državljanstva.

Podsjetimo, Samed Baždar je igrao za omladinske selekcije Srbije, ima i jedan nastup za „A“ selekciju te zemlje, ali u prijateljskoj utakmici tako da je imao pravo promijeniti reprezentaciju.

“Ljudi iz Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine su me kontaktirali nedavno, izložili plan, bili izuzetno korektni i stpljivi da sam donesem tu odluku, bez pritiska, i da ih obavijestim“, rekao je Baždar objašnjavajući svoju odluku o promijeni reprezentacije, prenosi Avaz.

Baždar je ove sezone odigrao 13 utakmica za Real Zaragosu i dao četiri gola uz tri asistencije.

 

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Srbija poražena 3:0 protiv Španije: Ojarzabal dva puta u metu, šampion Evrope dovoljno dobar za Orlove

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u kontrolnoj utakmici u...

Italijani prezadovoljni protivnikom: Slavili posle trijumfa BiH u Kardifu VIDEO

Fudbaleri Italije očigledno su bili zadovoljni nakon što su...

Ludilo u Kardifu: Zmajevi bolji poslije penala, Italija stiže u Zenicu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je protiv Velsa...

Srbija mjenja formaciju za Špance! Veljko Paunović hrabro najavljuje meč: „Došli smo da se takmičimo“

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Veljko Paunović izjavio je pred...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име