14.3 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalLiverpul preokrenuo i razbio Milan, Pavlović nemoćan – Sporting bez problema protiv...

Liverpul preokrenuo i razbio Milan, Pavlović nemoćan – Sporting bez problema protiv Lila

Fudbaleri Liverpula pobedili su Milan na gostovanju sa 1:3 u prvom kolu prve faze Lige šampiona.

U večeri za nama igrano je šest mečeva Lige šampiona, a derbi je trebalo da bude upravo u Milanu. Međutim, Liverpul je skoro pa rutisnki odradio posao, iako je Milan poveo već u 3. minutu.

Nakon što je Reijnders propustio prvu priliku na utakmici, videli smo i prvi od četiri gola. Kalabrija je dobio važan duel na svojoj polovini, Morata je odigrao za Pulišića, koji je istrčao i sam završio akciju. Alison nije imao šansu, pošto je šut bio jak i precizan.

Ipak, Liverpul je brzo uspostavio kontrolu nad utakmicom i pokazao da je u ovom trenutku daleko bolja ekipa.

Mohamed Salah je pogodio stativu u 17. minutu, ali je izjednačenje doneo Konate, pošto je bio najbolji u skoku nakon prekida i glavom je zakucao loptu u mrežu u 23. minutu.

Žota je imao veliki promašaj nešto kasnije, ali je Liverpul već do poluvremena preokrenuo i to preko Van Dajka, kome je pravo na glavu iz kornera centrirao Cimikas.

Liverpul je mnogo više napadao, Milan je u 51. minutu morao da menjao golmana Majka Menjona zbog povrede, a engleski tim je dominaciju na terenu krunisao u 67. minutu. Tada je Gakpo probio po levoj strani, poslao je loptu u srce kaznenog prostora, a nogu je samo postavio Soboslai i tako zatresao mrežu.

Do kraja utakmice Liverpul je kontrolisao dešavanja na terenu, čak i više pretio. Milan jeste u dubokoj nadoknadi pogodio stativu, kada je Rafael Leao šutirao, ali to je praktično bilo sve od italijanske ekipe.

Strahinja Pavlović je odigrao 90 minuta za Milan, ali je bio nemoćan na terenu, iako svoj posao nije loše odradio.

U terminu ranije istog dana, Juventus je sa 3:1 pobedio PSV, dok je Aston Vila u gostima razbila Jang Bojs sa 0:3.

Sve rezultate ove večeri uz tabelu i strelce pogledajte ispod.