12.7 C
Bijeljina
недеља, септембар 29, 2024
NaslovnaSportFudbalKraj traume!: Partizan pobjedio posle 56 dana, dobra utakmica u Lučanima

Kraj traume!: Partizan pobjedio posle 56 dana, dobra utakmica u Lučanima

Datum:

Fudbaleri Partizana su konačno pobjedili u Superligi Srbije. Nakon 56 dana, koliko je prošlo od prethodne pobjede u Superligi i to nad Železničarom iz Pančeva, crno-beli su slavili na gostovanju u Lučanima gde su matirali ekipu Nenada Lalatovića rezultatom 3:1 (2:0).
Golove su postigli Mihajlo Ilić u 16 minutu nakon kornera, zatim Đorđe Jovanović u 26.minutu posle proigravanja Zahida i Stefan Kovač u 59.minutu, dok je Pejović sa penala samo na trenutak donio neizvjesnost u nadoknadi prvog poluvremena, nakon što je Mujakić napravio bespotreban penal.

Iako su mnogi očekivali da će teško crno-beli da se oporave od ubjedljivog poraza u 174.derbiju oni su pokazali kako se bori za klub. Iz Lučana su odnjelitri boda, a Lalatovićeva Mladost je poražena nakon šest vezanih trijumfa. Nisu imali domaći ni trenutak svoje prepoznatljive igre koju smo gledali u prethodnih mjesec dana, dok su crno-beli mogli i do ubjedljivije pobjede da se Jovanović i ostali nisu pomalo i obrukali svojim promašajima.

Lalatović nije uspio da upiše 10. pobjedu nad crno-belima u 30 pokušaja kao trener, a jedan od glavnih krivaca bio je Aleksandar Jovanović koji je nekoliko puta skidao zicere domaćinu, a tu je bilo i katastrofalnih reakcija odbrane Partizana.