11.6 C
среда, септембар 18, 2024
NaslovnaSportFudbalKiša golova na Gradskom stadionu: Radnik savladao Velež u "ljepotici kola"

Kiša golova na Gradskom stadionu: Radnik savladao Velež u „ljepotici kola“

Radnik je u 4. kolu Wwin lige u Bijeljini savladao mostarski Velež rezultatom 4:3.

Pravi spektakl večeras su u Bijeljini pružili Radnik i Velež, a na kraju je domaći tim došao do tri boda.

Radnik dobro ulazi u meč i već u petoj minuti stiže do vodstva. Mirzad Mehanović ubacuje s desne strane na peterac, tamo je Đorđe Pantelić i glavom pogađa za 1:0.

Velež međutim veoma brzo dolazi do potpunog preokreta. Već u 17. minuti bilo je 2:1 za Rođene.

Do izjednačenja Velež stiže u 12. minuti. Lauš krade loptu golmanu Radnika Lakiću i pogađa praznu mrežu za 1:1.

Pet minuta kasnije 2:1 za Velež. Nakon kornera Vehabovića Hrkać glavom prebacuje loptu na drugu stativu, sve dobro prati Halilović i pogađa za prednost gostiju.

Imao je potom Radnik dvije dobre šanse. Hadžikić je mogao napraviti veliku glupost kada je loptom pogodio Da Silvu, srećom po Velež, lopta odlazi preko gola.

U 34. minuti Pantelić je u novoj akciji. Šutira dobro, lopta odlazi pored gola.

I kada se mislilo da će se na odmor otići vodstvom Veleža uslijedila je još jedna majstorija Mirzada Mehanovića. Jovanović mu je spustio loptu na volej, a ovaj u nadoknadi prvog dijela zabija za 2:2.

Drugo poluvrijeme otvoreno je penalom za domaće. VAR je odlučio da je Šturm igrao rukom u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na 11 metara bez obzira na velike prosteste gostiju.

Damjan Krajišnik preuzima odgovornost i preciznim udarcem matira Hadžikića za prednost domaćeg tima od 3:2.

Nije se nakon ovog gola puno toga dešavalo na terenu sve do 69. minute kada je Radnik povećao prednost. Ponovo je Mehanović asistent, a Janjić je sam na metar od gola i lako posprema loptu u mrežu za 4:2.

Velež se naravno nije predao i u 81. minuti Rođeni se vraćaju u borbu za bodove. Jevtović odlično pronalazi povratnika u ekipu Haskića, a ovaj pogađa mrežu za 4:3.

Ipak, do kraja meča Velež nije uspio da dođe barem do jednog boda, te pun plijen pripada domaćem timu.

Radnik je odlično ušao u povratničku sezonu Wwin lige. Odigrali su tri utakmice i imaju sedam osvojenih bodova. Velež je na tri boda iz tri meča.

Radnik u narednom kolu gostuje Sarajevu, a Velež je domaćin Igmanu iz Konjica.