17.1 C
субота, октобар 26, 2024
NaslovnaSportFudbalStrašan maler za Radnik: Željo na Grbavici slavio duboko u nadoknadi vremena

Strašan maler za Radnik: Željo na Grbavici slavio duboko u nadoknadi vremena

U 11. kolu WWin lige Željezničar je na Grbavici savladao Radnik iz Bijeljine rezultatom 2:0. Golove odluke postigao je Aleksandar Boljević u sudijskoj nadoknadi vremena, prvi u 93. minuti nakon greške gostujuće odbrane, drugi u 96. minuti iz penala.

Osma minuta donijela je prvu priliku. Šabić je pokušao iz slobodnjaka sa 25 metara, samo do živog zida.

Četiri minute kasnije probao je i Karjašević sa nekih dvadeset metara, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Nova šansa u 21. minuti za domaće. Marković je centrirao a Krpić pokušao glavom, ali lopta ide daleko od gola Radnika.

Šest minuta kasnije lijepa akcija domaćih, a na kraju je šutirao Aljaber koji je izblokiran. Malo kasnije je makazicama pokušao upravo Aljaber, lopta ide preko gola.

Gosti su imali priliku u 30. minuti. Teodorović je pobjegao svom čuvaru, prevario je i Muftića ali lopta pogađa stativu.

Pet minuta kasnije nova šansa za Aljabera. Šutirao je igrač Željezničara nakon centaršuta Galića, ali lopta ide pored gola.

Na narednu priliku se čekalo do drugog poluvremena, tačnije do 48. minuti. Boljević je šutirao ali golman uz malo problema brani.

Nova šansa za Radnik u 56. minuti. Teodorović je pokušao sa ivice šesnaesterca, lijepo je gađao suprotnu stativu, ali lopta ide malo pored gola.

Dvije minute kasnije velika šansa za za domaće. Centrirao je Šabić, Aljaber je ostao sam na pet metara od gola, ali nije dobro šutirao i nema promjene rezultata.

Minut kasnije trese se mreža domaćih, ali poništen je pogodak Teodorovića zbog ofsajda u kojem se našao asistent Pantelić.

Sreća je bila saveznik Radnika u 73. minuti. Odinaka je centrirao, Dangubić šutirao glavom a lopta je pogodila stativu.

Zatresla se i mreža Radnika u 82. minuti. Radinović je pogodio ali poništen je pogodak jer je lopta napustila granice igrališta nešto ranije.

Činilo se da golova neće biti, ali je Boljević u 94. minuti Josipović napravio veliku grešku koju je iskoristio Boljević i matirao je Samurovića za velika tri boda za Željezničar.

Čekao se kraj utakmice, a onda je dosuđen penal za Željezničar. Boljević je bio siguran i pogodio je za konačnih 2:0.