петак, октобар 4, 2024
NaslovnaSportFudbalHrabri Borac ispisao istoriju i stigao do prvog boda: Despotović "bacio" u...

Hrabri Borac ispisao istoriju i stigao do prvog boda: Despotović „bacio“ u trans navijače

Datum:

Fudbaleri banjalučkog Borca osvojili su prvi bod u klupskoj istoriji u evropskim takmičenjima.

Banjalučani su odigralo 1:1 sa grčkim Panatinaikosom, u uvodnoj rundi Lige konferencija.

PAO je vodio od 11. minuta golom Anastasiosa Bakasetasa, dok je izjednačenje Borcu u 49. donio Đorđe Despotović.

Boje grčkog tima branio je i srpski trio – Nemanja Maksimović, Filip Đuričić i Filip Mladenović, koji je upisao i asistenciju.

Borac će naredni meč igrati protiv APOEL-a na Kipru 24. oktobra, dok će istog dana Panatinaikos dočekati Čelsi.

Panatinaikos je znatno bolje započeo susret u Banjaluci i već u 11. minutu Bakasetas je savladao Šiškovskog.

Đuričić je proigrao Mladenovića, ovaj je centrirao, a Bakasetas uputio neodbranjiv udarac.

Nešto kasnije, Šporar je imao još jednu veliku šansu, ali mu je Šiškovski odbranio.

Borac je najbliži golu bio u 26. minutu, kada je Despotovićev pokušaj sa tridesetak metara završio malo pored stative.

Pred pauzu, PAO je prijetio tri puta, konsultovan je i VAR zbog potencijalnog penala za goste, međutim, na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za grčkog predstavnika.

Nije mnogo trebalo Borcu da u nastavku stigne do izjednačenja, pošto je Despotović u 49. minutu savladao Drongovskog.

Odlično se ubacio i glavom, na centaršut kapitena Erere, pogodio mrežu gostiju.

Malo je falilo da domaći stignu do potpunog preokreta, ali je Drongovski čudesnom intervencijom iz rašlja izvadio loptu koju je poslao Erera.

Uzvratio je PAO nešto kasnije, a Šporar nije iskoristio novu veliku šansu, koju mu je ovoga puta stvorio Đuričić.

Stativu je uzdrmao i Tete, čiji je volej sa dvadesetak metara dobrano preplašio Šiškovskog i sve na stadionu.

Pokušavali su gosti u finišu da stignu do trijumfa, Joanidis je u nadoknadi imao lijepu šansu, ali je Borac odolio i na kraju stigao do istorijskog boda.