9.3 C
петак, октобар 18, 2024
NaslovnaSportFudbalHladan tuš, pa slavlje na "Maksimiru" – Hrvatska se izvukla u 95'...

Hladan tuš, pa slavlje na „Maksimiru“ – Hrvatska se izvukla u 95′ minutu!

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobijedila je večeras Škotsku sa 2:1 u 3. kola Grupe 1 najjačeg ranga Lige nacija.

Utakmica na stadionu „Maksimir“ nije dobro počela za domaćina jer su do vođstva prvi došli gosti.

Igrao se 33. minut meča kada je Ben Doak sa desnog krila ubacio loptu pred gol „vatrenih“ a Luka Sučić je nespretno reagovao . Lopta je došla do Rajana Kristija koji ju je poslao pored golmana Dominika Livakovića a Duje Ćaleta-Car je pokušao da spriječi najgore ali nije uspio poslavši je u sopstvenu mrežu.

Izjednačenje je stiglo brzo, tačnije tri minuta kasnije.

Joško Gvardiol je dugom loptom pronašao Ivana Perišića, koji vratio povratni pas u sredinu a napadač Ajntrahta Igor Matanović je postigao svoj prvi pogodak za Hrvatsku.

I tamam kada su svi pomislili da je sve gotovo Kristijan Jakić je u petom minutu sudijske nadoknade postigao autogol. Pretrnuli su domaći navijači i sa zebnjom tri minuta čekali odluku iz VAR sobe. Ipak, na njihovu sreću gol je poništen zbog ofsajd pozicije nekog od igrača gostiju.

Hrvatska nakon tri kola ima šest bodova dok su Škoti i dalje na začelju sa tri poraza.