14.3 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalGoleada u Norveškoj: Zvezda saznala protivnika za LŠ!

Goleada u Norveškoj: Zvezda saznala protivnika za LŠ!

Fudbaleri Bodo/Glimta biće rivali Crvenoj zvezdi u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Norveški šampion je savladao poljskog, tim Jagjelonije rezultatom 4:1, nakon što je slavio i na gostovanju prošle sedmice sa 1:0.

Prvi susret plej-ofa kvalifikacija između Bodo/Glimta i Crvene zvezde igraće se 20. ili 21. avgusta u Norveškoj, dok je revanš na programu 27. ili 28. avgusta u Beogradu.

Meč na „Aspmira“ stadionu u Bodou počeo je iznenađujuće, pošto su Poljaci poveli već u četvrtom minutu posle autogola Patrika Berga.

Dobro su se držali igrači Jagjelonije tokom prvog poluvremena, imali aktivan rezultat, međutim, u finišu domaći su se vratili.

Najpre je u 34. minutu Sondre Fet izjednačio, da bi u 38. Isak Mata preokrenuo situaciju na semaforu.

Spomenuti Fet je približio svoj tim narednoj rundi golom u 56. minutu, da bi Kasper Heg u 71. minutu stavio tačku na ovaj dvomeč.

Inače, Bodo/Glimt dugo nije igrao Evropu, sve do pre nekoliko godina, tačnije sezone 2021/22, kada je stigao do četvrtfinala Lige konferencije.

Zaustavila ga je Roma u dvomeču ukupnim rezultatom 5:2, da bi u minuloj sezoni u Ligi Evrope zauzeo treće mesto u grupi, pre nego što ga je u 1/16 finala Lige konferencija porazio Leh Poznan.