12.1 C
понедељак, септембар 16, 2024
NaslovnaSportFudbalDebakl tzv Kosova u Prištini protiv Rumunije, Island lako sa Crnom Gorom

Debakl tzv Kosova u Prištini protiv Rumunije, Island lako sa Crnom Gorom

Fudbaleri Rumunije ubedljivo su savladali tzv. Kosovo (3:0) u utakmici prvog kola Lige nacija, a do pobeda su stigle i Belgija protiv Izraela (3:1), odnosno Island protiv Crne Gore (2:0).

Osim trijumfa Italijana, veče je obeležio i ples Rumunije u Prištini, gde su rezultatom 3:0 (1:0) ponizili tzv. Kosovo.

Man je u 40. načeo rivala, Marin je na startu nastavka duplirao prednost sa bele tačke, da bi ponovo Marin, ovaj put u 82, postavio konačnih 3:0 za Rumune.

Do sva tri boda stigao je i Island, koji je na svom terenu rutinski savladao Crnu Goru, rezultatom 2:0 (1:0).

Domaćin je do prednosti stigao u 39. minutu, kada je Oskarson doneo prednost ekipi sa severa Evrope, da bi Torsteinson duplirao vođstvo svog tima i postavio konačan rezultat u 59.

Pobedu na startu novog takmičenja je zabeležila i Belgija, koja je pred svojim fanovima porazila Izrael sa 3:1 (1:1).

Duel je u potpunosti obeležio De Brujne, koji je dva puta matirao golmana rivala, prvo u 21, a zatim i u 52. minutu sa jedanaesterca. U međuvremenu je Kastanj postigao autogol u 36, dok je prednost Belgijancima od 2:1 vratio Tilemans u 48.

Zanimljivo, Belgija je imala još jedan penal, ovaj put u 56. minutu, ali ga nije izveo De Brujne, koji je mogao do het trika. Odgovornost je preuzeo Openda, ali je bio neprecizan.

Bodove su u Ljubljani podelili Slovenija i Austrija, koji su odigrali 1:1 (1:1).

Sve vredno pomena je viđeno u prvom poluvremenu. Šeško je sa bele tačke doneo prednost našem rivalu sa EP, da bi konačnih 1:1 u 28. postavio Laimer.