12.7 C
петак, октобар 18, 2024
NaslovnaSportFudbalZvezda "petardom" dočekuje Monako: Nišlije ponižene, Katai za istoriju

Zvezda „petardom“ dočekuje Monako: Nišlije ponižene, Katai za istoriju

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Radnički iz Niša na Marakani rezultatom 5:1 (3:0) u 12. kolu Superlige.

Luka Ilić je bio neumoljiv i postigao je het-trik za poluvrijeme, pridružio mu se Aleksandar Katai sa dva pogotka u nastavku. Ovime je Katai došao do svog 116. gola u dresu Crvene zvezde, izjednačivši se sa legendarnim Darkom Pančevim na sedmom mjestu vječne liste strijelaca. Pavle Ivelja postigao počasni pogodak za goste koji su morali da iskoriste svoje šanse.

Tako su se gosti iz Niša pomirili sa ubjedljivim porazom.

Za fudbalere Crvene zvezde meč sa Radničkim bio je i posljednja provjera pred nastavak takmičenja u Ligi prvaka. Iduće sedmice očekuje ih utakmica sa Monakom.