9.3 C
петак, октобар 18, 2024
NaslovnaSportFudbalBorac ubjedljiv u Konjicu

Borac ubjedljiv u Konjicu

Fudbaleri Borca upisali su danas novu sigurnu pobjedu u Wwin ligi Bosne i Hercegovine.

U ranije odgođenom meču drugog kola elitnog razreda bh. fudbala Banjalučani su danas gostovali u Konjicu i nadigrali domaći Igman rezultatom 4:0.

Bila je to šesta ovosezonska pobjeda aktuelnih šampiona Bosne i Hercegovine uz samo jedan remi i isto toliko poraza što je Banjalučane lansiralo u sami vrh tabele sa trenutnih 19 bodova koliko ima i Zrinjski. „Plamići“ će večeras u takođe odgođenom susretu drugog kola Wwin lige BiH u Mostaru ugostiti radnik iz Bijeljine.

Borac je danas došao do vodstva u ranoj fazi utakmice. Igrao se 4. minut kada je veliku grešku odbrane iskoristio Kulašin i pogodio za 1:0. Prednost je Borac udvostručio u 23. minutu. Ogrinec je prošao desnom stranom i sjajno centrirao, a Vranješ pogodio za 2:0.

Domaćini su od 55. minuta igrali sa igračem manje. Drugi žuti, odnosno crveni, zaradio je Denkoviću zbog simuliranja.

Brojčanu prednost Borac je iskoristio u 70. minutu kada je ponovo pogodio Kulašin, a deset minuta kasnije Čavić je pretrčao više od 50 metara i pogodio za konačnih 4:0.