Fudbaleri Argentine nastavili su sa dobrim partijama u kvalifikacijama za Mundijal u SAD, Meksiku i Kanadi.
Ovo je bila 11. pobeda Gaučosa posle 15 kola, što ih je dodatno učvrstilo na tabeli.
Izabranici Lionela Skalonija odavno nemaju brigu oko plasmana na Mundijal, pa je jasno da će biti u prilici da na narednoj najvećoj fudbalskoj smotri imati šansu da odbrane titulu koju su osvojili u Kataru 2022. godine.
Argentina je slavila na gostovanju Čileu, minimalnim rezultatom 1:0.
Junak aktuelnih prvaka sveta je bio napadač Atletiko Madrida Hulijan Alvares, koji je u 16. minutu posle asistencije Tijaga Almade postavio kako se ispostavilo konačan rezultat meča.
Bilo je veliko pitanje hoćemo li na ovom meču videti Lionela Mesija. Jedan od najboljih igrača svih vremena se na terenu našao od 57. minuta kada je zamenio Nikolasa Pasa.
I posle ulaska Mesija na teren promene rezultata nije bilo, pa je Argentina uspela ono što je najvažnija da sačuva prednost koju je stekla u prvom delu igre.
Priliku da nastavi sa pobedničkim nizom Gaučosi će imati na svom terenu kada im dolazi reprezentacija Kolumbije, dok će Čile koji igra jedne od najlošijih kvalifikacija će gostovati Boliviji.
Veliko iznenađenje je napravila reprezentacija Paragvaja, koja je na svom terenu slavila protiv Urugvaja sa 2:0.
Strelci su bili Matijas Galarza u 13. minutu, a konačan rezultat je postavio Hulio Ensiso golom sa bele taćke u finišu meča.
Posle ove pobede Paragvaj je dospeo na treće mesto tabele sa istim brojem bodova kao drugoplasirani Ekvador, dok je Urugvaj na petom mestu sa tri boda manje od svog rivala.