16 C
петак, септембар 20, 2024
NaslovnaSportFudbalDušan Vlahović je heroj Juventusa i MVP finala Kupa !

Dušan Vlahović je heroj Juventusa i MVP finala Kupa !

Fudbaleri Juventusa osvojili su protiv Atalante svoj petnaesti pehar Kupa Italije na stadionu „Olimpiko“ u Rimu slavivši minimalnim rezultatom 1:0. Heroj trijumfa i MVP utakmice bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović.

Igrao se četvrti minut kada je Dušan Vlahović bio glavni akter i egzekutor za prednost torinske „stare dame“

Dobio je srpski napadač loptu u prostor kao na tacni, Andrea Kambjaso je bio u ulozi asistenta, a Duci je uspeo da izdrži snažan duel i pogodi

Duci je tako još jednom zapušio usta kritičarima i postigao je osamnaesti pogodak u kampanji. Ispostavilo se da je ovaj gol bio odlučujući na meču , iako je Vlahović u 75.minutu postigao i drugi gol, koji je nakon asistencije iz VAR sobe poništen zbog ofsajda.

Utakmica je obilovala tenzjjama pa je u finišu meča isključen trener Juventusa Maks Alegri.