NaslovnaSportKošarkaBlistava partija Trifunovića donela vođstvo Partizanu u polufinalu KLS

Blistava partija Trifunovića donela vođstvo Partizanu u polufinalu KLS

Datum:

Košarkaši Partizana poveli su u polufinalnoj seriji KLS.

Oni su u prvom meču savladali Megu rezultatom 82:72.

Crno-beli su dobro krenuli u ovaj meč, gde su posle nepuna dva minuta igre imali prednost od 8:2. Povukao je Partizan Uroš Trifunović koji je svojom sjajnom igrom u odbrani i napadu bio glavna poluga igre crno-belih.

Igralo se u dobrom ritmu u većem delu prvog perioda meča, ostali košarkaši Partizana su se nadovazali na dobru igru Trifunovića i crno-beli su tako stekli i dvocifrenu prednost od 22:11.

Međutim onda je usledila serija Mege od 11:0, Partizan nije imao rešenja na obe strane terena, tako da je prvi period utakmice završen nerešenim rezultatom 22:22.

U drugih deset minuta meča smo gledali rezultatsku klackalicu, gde nijedan tim nije mogao da se odlepi i stekne neku osetnu prednost.

Partizan nikako nije mogao da dođe do tečne igre u napadu, pa su na kraju crno-beli na poluvreme otišli sa minusom od dva poena 42:40.

Drugo poluvreme je počelo sa boljom energijom košarkaša Partizana koji su brzo stigli do svoje igre u odbrani i u napadu

Izabranici Željka Obradovića su došli do serije od 11:0, i vratili rezultatsku prednost na svoju stranu.

Nije Mega u tim trenucima imala rešenja za agresivnu igru Partizana, pa je posle tri četvrtine rezultat na semaforu glasio 63:55.

Kontrolisao je Partizan rezultat i u poslednjem periodu, gde se Mega na startu približila na minus pet, ali su crno-beli dobrom igrom na kraju došli do kritičnog vođstva, koje su uspeli da sačuvaju do kraja meča i tako dođu do pobede koja im je donela prednost u polufinalnoj seriji.

Druga utakmica koja je i prva meč lopta Partizana za plasman u finale KLS je na programu u ponedeljak, kada će domaćin biti Mega.