17.7 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalBio jednom jedan Ajaks: Velikan osramoćen u derbiju Holandije kao nikad u...

Bio jednom jedan Ajaks: Velikan osramoćen u derbiju Holandije kao nikad u istoriji

Fudbaleri Fejenorda trijumfovali su u derbiju holandskog šampionata, pošto su prilično lako i ubedljivo savladali Ajaks rezultatom 6:0. Klub iz Amsterdama od starta sezone igra po sistemu „toplo-hladno“ i nije ni nalik onom timu koji je pre samo pet sezona do nogu potukao Real iz Madrida i igrao polufinale Lige šampiona.

Ekipa iz Roterdama je u svim segmentima bila bolje i više nego zasluženo trijumfovala. Mreže su do 34. minuta mirovale, a onda je Paišao u 34. minutu otključao mrežu „Kopljanika“ i najavio potop.

Do odlaska na odmor Fejenord je postigao još dva pogotka. Minteh je samo minut kasnije duplirao prednost, da bi u nadoknadi prvog dela pogodio i Hanko.

U nastavku susreta viđena je ista slika, a domaća ekipa postigla je tri gola u kratkom vremenskom intervalu. Najpre je u 56. minutu pogodio Minteh, Timber se u strelce upisao u 62. minutu, da bi Paišao svojim novim golom u 66. minutu susreta postavio konačan rezultat.

Nakon ovog kola Fejenord zauzima drugu poziciju sa 69 osvojenih bodova, dok je Ajaks šestoplasiran na tabeli Eredivizije sa 45 bodova na svom kontu.

Zaista teške dane proživljava gigant iz Amsterdama…