16.6 C
уторак, септембар 17, 2024
NaslovnaNekategorizovanoSrbija rutinski poražena od Danske: Poulsenov gol iz snova

Srbija rutinski poražena od Danske: Poulsenov gol iz snova

Fudbaleri Srbije doživeli su poraz u drugom meču „A“ divizije Lige nacija protiv Danske u Kopenhagenu rezultatom 2:0.

Glavni utisak je nemoć napada koji je još jednom pokazao niz svojih slabosti, koje odbrana u nekim situacijama jednostavno ne može da pokrije.

Dragan Stojković nije mnogo kombinovao u odnosu na susret prve runde, ali je nastup Marka Grujića uz premeštanje Andrije Živkovića na klupu svakako značio i nešto defanzivniju formaciju. I to je bilo vidno.

Danska je uspostavila veći posed lopte tokom prve polovine prvog dela meča i iz toga se izrodilo i nekoliko, uglavnom polušansi. Janik Vestergor je prvi pripretio nakon centaršuta posle slobodnog udarca, a Orlovi su uspeli da se oslobode pritiska tek oko dvadesetog minuta.

Sredinom prve polovine duela Strahinja Pavlović i Lazar Samardžić su bili akteri jedinih prilika za Srbiju, nakon udarca igrača Atalante Kasper Šmajhel je morao i da reaguje, međutim bilo je vidno da je i pored nešto većeg poseda za naš tim, rival opasniji.

Predrag Rajković je bio mobilan u svakom trenutku, morao je nekoliko puta da istrčava i sprečava opasnije pozicije, a u jednom trenutku je strepeo i od šuta Kristijana Eriksena. Pogodak je visio u vazduhu i on je postignut u 36. minutu.

Albert Gronbek je u drugom nastupu za nacionalni tim zatresao mrežu i to posle velike greške maše defanzive na oko trideset metara od gola i izgubljene lopte. Jusuf Poulsen je upisao asistenciju u prelepoj akciji, a nakon VAR provere utvrđeno je da ofsajda defintivno nije bilo.

Poslao je Piksi na početku drugog poluvremena na teren Andriju Živkovića i to je unelo živost u napad našeg tima. Tako je fudbaler PAOK-a ušao u priliku desetak minuta kasnije, međutim tada nismo očekivali da će to biti sve od našeg sastava u nastavku.

Već u 61. minutu delovalo je da je pitanje pobednika rešeno, i to na kakav način… Jusuf Poulsen je potvrdio da obožava da igra protiv Srbije i ovog puta je makazicama zatresao mrežu. Kristiansen je centrirao, a napadač je inteligentno odreagovao i zatresao mrežu.

Usledio je period zatišja, Srbiji nisu pomogli ni ulasci dva napadača Petra Ratkova i Đorđa Jovanovića. Šanse faktički nije bilo do samog kraja… Na kraju je malo falilo da Dorgu nanese i katastrofu našem timu, ali je na svu sreću gađao visoko preko prečke.

Srbija posle dva meča ima jedan osvojen bod, Danska šest.