Član Predsjedništva SNSD-a Miroslav Milovanović oglasio se na društvenoj mreži X, poručivši da je kandidat SNSD-a na predstojećim predsjedničkim izborima, Siniša Karan, bio izložen velikim političkim i medijskim pritiscima tokom cijele predizborne kampanje.
Milovanović je u objavi naveo da su se, protiv Karana udružili različiti akteri iz političkog i medijskog života. Među njima je izdvojio Aleksandru Pandurević sa saradnicima, BN televiziju, pojedine političke predstavnike iz Sarajeva, uključujući Rama Isaka, kao i brojne medije sa prostora Federacije BiH. U objavi je spomenut Kristijan Šmit, koga vlast u Republici Srpskoj ne priznaje za visokog predstavnika.

Kristalno je jasno da Milovanović pominje aktere za koje cijeni da su i ranije jasno djelovali protiv političkih interesa Republike Srpske, te da njihovo zajedničko istupanje u ovoj kampanji nije predstavljalo iznenađenje.
Prema Milovanovićevom navodu, zajedničko djelovanje ovih subjekata tokom kampanje zapravo objašnjava razmjere pritisaka kojima je Karan bio izložen.
Objavu je zaključio porukom: „To dovoljno govori. Živjela Republika Srpska.“

