19.9 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaBijeljinaGradske vijestiPrvi poraz Radnika: Zaslužena pobjeda Sarajeva na Koševu

Prvi poraz Radnika: Zaslužena pobjeda Sarajeva na Koševu

Fudbaleri Radnika pofaženi su na stadionu Asim Ferhatović Hase od Sarajeva 2:0 u 5.kou Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Domaći tim je bio bolji tokom većeg dijela susreta i zasluženo upisao četvrtu pobjedu u novom prvenstvu.

Prvi gol je djelo Bubanje u 11.minutu meča nakon čega je Sarajevo diktiralo tempo. Istina imao je i Rafnik svoje trenutke i poneku polupriliku ali tim Velibora Đurića jednostavno nije imao načina da ozbiljnije zaprijeti, osim pogođene prečke Da Silve iz teške pozicije u 35.minutu.

U nastavku je Radnik došao do igre ali ponovo je bio bez ozbiljnijih šansi. Sarajevo je koristilo slobodan prostor i prijetilo iz kontranapada. Posle asistencije VAR-a, poništen je gol Aldinu Turkešu u 87.minutu. Međutim, u nadoknadi vremena Turkeš je pogodio opet iz kontre i postavio konačan rezultat, Sarajevo-Radnik 2:0.

Posle meča je Velibor Đurić izjavio:

-I kada izgubimo kao večeras želim da moj tim igra fudbal, što je u dobrom dijelu meča i činio. Iako sam Pogodili smo prečku, imali neke situacije ali nedovoljno. Rekao sam momcima da uđemo mirno u utakmicu, međutim desilo se da smo rano primili gol što je usmjerilo utakmicu u suprotnom pravcu od onog kojeg smo očekivali-izjavio je Đurić.