18.2 C
Bijeljina
среда, јун 25, 2025
NaslovnaBijeljinaGradske vijestiMeđunarodni festival "Dani harmonike" u Bijeljini i Ugljeviku: Počinje u četvrtak, učesnici...

Međunarodni festival „Dani harmonike“ u Bijeljini i Ugljeviku: Počinje u četvrtak, učesnici iz 20 zemalja

Datum:

Ugljevik i Bijeljina od sutra će biti domaćini jednog od najznačajnijih muzičkih događaja u regionu Sedamnastog međunarodnog festivala „Dani harmonike“, koji će okupiti učesnike iz 20 zemalja.

„Ovaj prestižni festival okuplja umjetnike iz čak 20 zemalja svijeta, čime još jednom potvrđuje međunarodni značaj i ulogu u promociji umjetničke muzike i harmonike kao instrumenta“, najavili su organizatori.

Festivalske aktivnosti počeće sutra koncertom učesnika festivala u Centru za kulturu „Semberija“ u Bijeljini, sa početkom u 19.00 časova.

Na koncertu će nastupiti Jurij Šiškin iz Rusije, Angel Marinov iz Bugarske, Nikita Kuznjecov i Vasilij Dobrin iz Rusije, Hoakin Munjoz Donoso iz Čilea, Fang Ran iz Kine i domaćin Đorđe Perić.

Festival će svečano biti otvoren u petak, 25. aprila, u Ugljeviku u Centru za kulturu, sa početkom u 19.00 časova.

Tokom festivala do nedjelje, 27. aprila, publiku očekuje raznovrstan program koji uključuje koncerte, takmičenja, stručne seminare i susrete sa vrhunskim umjetnicima iz cijelog svijeta.

Organizatori festivala su Muzička škola „Kornelije Stanković“ Ugljevik – Bijeljina i udruženje umjetnika „Artist“ Bijeljina, u saradnji sa Svjetskom konfederacijom akordeonista.

„Pozivamo sve ljubitelje muzike, umjetnosti i kulture da nam se pridruže i osjete duh festivala koji inspiriše, povezuje i slavi harmoniku – instrument bez granica“, naveli su organizatori.

Izjave za medije predviđene su sutra u 18.30 u Centru za kulturu „Semberija“ i u petak u 18.30 časova u Centru za kulturu „Filip Višnjić“ u Ugljeviku, prije svečanog otvaranja festivala.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Tuga u Bijeljini: Preminuo trener Momir Trifković

Protekle noći preminuo je Miomir Trifković Šljivo, dugogodišnji profesor...

Bijeljinu očekuje sunčana sedmica, temperature idu i do 37 stepeni

Bijeljina – Sunčani i stabilni vremenski uslovi zadržaće se...

Branimir Andrić izabran za predsjednika Područne privredne komore Bijeljina

Na konstitutivnoj sjednici Skupštine Područne privredne komore Bijeljina, održanoj...

Požar na vikendici u Zagonima

Policijska stanica Bijeljina 1, jutros oko 07,00 časova zaprimila...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име