„Semberija može sanirati „otvorene rane“ u gradskim ulicama i konačno biti asfaltirana da jednom za svagda „stavimo tačku“ na makadam. Nadgledati izvođače radova koji sijeku ulice i sankcionisati ih kako ne bismo imali „kratere“. Uraditi uličnu rasvjetu kako se ne bi hodalo uz pomoć lampi na telefonima kao sa fenjerima u 19. vijeku. Ulice će biti sigurnije i za djecu koja se vraćaju iz škole, izlaska ili sa treninga. Komarce i ambroziju riješiti kad je vrijeme za to, a ne boriti se protiv njih kad nas pobijede. Uključiti struku i iskustva drugih gradova u okruženju koji se uspješno nose sa tim problemima“, rekao je dr Lazić i poručio da gradonačelnik mora barem malo da šeta i gradom, a ne samo digitalnim svijetom.
„Kaže narod da lajk na Fejsbuku ne smije postati bitniji od rupa na putu i lošeg grijanja. Nekada se može i preskočiti neki tekst na društvenoj mreži, ali je sve teže preskakati „jezera“ koja nastaju uslijed loše kišne kanalizacije i oštećenih puteva“, istakao je prim. dr Mikajlo Lazić, kandidat SNSD-a za gradonačelnika Bijeljine.
Kako je rekao dr Lazić, centar Bijeljine je najbolji primjer situacije u gradu.
„Izborno blaćenje će da prođe, ali blato koje nastaje na gradskim ulicama nakon svake ozbiljnije kiše već godinama je veliki problem, posebno starijim sugrađanima. Slušam narod koji je realan i ne traži mnogo. Samo da se radi i između izbora i da se i van izborne kampanje nekada prošeta gradom“, rekao je dr Lazić.
Prema njegovim riječima, upiranje prstom, spinovanje i prebacivanje odgovornosti je samo skretanje pažnje sa stvarnih problema i ne koristi građanima Bijeljine.
„Hajde da se kamere na telefonima isključe, a rasvjeta u Ulici Neznanih junaka ili Gradskom parku uključi. Da malo crtamo pješačke prelaze kod škola, a ne „mete na čelima“ onih koji misle drugačije. Ne može se bježati od zatečenih problema, nego se sa njima suočavati, uvijek i svugdje, sve dok ne budu riješeni. Za to su potrebni hrabrost i odlučnost. Naravno, treba i novac, ali moramo biti svjesni da je budžet grada za četiri godine skoro trećina milijarde KM“.
On je istakao da, uz sistemski pristup rješavanju problema i adekvatne kadrove, Semberija može uraditi mnogo.