18.2 C
уторак, септембар 24, 2024
NaslovnaBijeljinaGradske vijestiĐorđe Pantelić srušio Slobodu: Radniku pripao regionalni derbi FOTO

Đorđe Pantelić srušio Slobodu: Radniku pripao regionalni derbi FOTO

Fudbaleri Radnika savladali su u 8.kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine Slobodu iz Tuzle rezultatom 2:0.(1:0)

Radnik je u sjajnoj atmosferi na Gradskom stadionu prekinuo seriju od tri vezana poraza i upisao pobjedu protiv vrlo organizovane ekipe iz Tuzle.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i posle 14.minuta stigli do jedanesterca. Međutim, udarac Janketića zaustavio je golman domaćih Samurović.

Potom se igralo na sredini terena bez ozbiljnijih prilika sve do 38.minuta kada je Da Silvu srušio protivnički golman Elvir Krako. Odgovornost je preuzeo Đorđe Pantelić i sa bijele tačke donio prednost domaćem timu.

Do kraja I poluvremena više nije bilo uzbuđenja.

U nastavku, Radnik je organizovan i agresivan i kao plod takve igre stiže drugi pogodak. Pantelić u 64.minutu dobija preciznu dubinsku loptu i udarcem iskosa sa desne strane pogođa malu mrežu Slobodinog gola za 2:0.

Do kraja domaćin postiže i treći gol udarcem sa 17-18 metara preko Krajišnika ali je isti nakon asistencije VAR-a poništen zbog prethodnog prekršaja. Do kraja utakmice oba tima su imala još po dvije dobre situacije ali rezultat se nije mjenjao.