U periodu od 4. do 8. novembra u Bijeljini će se održati tradicionalna 32. manifestacija „Višnjićevi dani“, jedna od najznačajnijih kulturnih manifestacija u Republici Srpskoj.
U znak sjećanja na lik i djelo velikog srpskog pisca i guslara Filipa Višnjića, manifestaciju organizuje Srpsko prosvjetno i kulturno društvo „Prosvjeta“ – Gradski odbor Bijeljina, u saradnji sa Gradskom upravom Grada Bijeljina i kulturnim ustanovama.
U okviru manifestacije biće organizovani naučni skupovi, svečana akademija, guslarsko veče, pozorišna predstava, te takmičenja u besjedništvu i recitovanju.
Program 32. „Višnjićevih dana“ počinje u utorak, 4. novembra, promocijom knjige „Melina iz Tesaloniki ekspresa“ autora Tihomira Nestorovića, a iste večeri u velikoj sali Centra za kulturu biće održano i poetsko-guslarsko veče posvećeno Filipu Višnjiću.
Drugog dana manifestacije, predviđeno je polaganje vijenaca i istorijsko-poetski čas u Trnovi, a u večernjim satima biće otvorena izložba skulptura Simeona Roksandića iz Narodnog muzeja Srbije, kao i pozorišna predstava „Zla žena“ u izvođenju Gradskog pozorišta „Semberija“.

U četvrtak, 6. novembra, biće održana javna tribina na temu „Uspon neonacizma u savremenom svijetu“, na kojoj će govoriti istoričari Radovan Kalabić i Draga Mastilović, kao i svečana akademija u Centru za kulturu.
Pretposlednji dan manifestacije rezervisan je za program Saveza slijepih i slabovidih lica Republike Srpske, predstavljanje časopisa „Srpska vila“ i promociju knjige „Tragom sjećanja“ profesora Cvijetina Ristanovića, kao i promociju zbirke pjesama „Srpkinje“ profesorice Jelene Đurković.
U večernjim satima, biće odigrana monodrama „O majci Nikole Tesle – Iskra“ u izvođenju Maje Kolundžije Zoroje.
Ovogodišnja manifestacija „Višnjićevi dani“ biće završena u subotu 8. Novembra, nakon liturgije i polaganja cvijeća na spomenik Filipu Višnjiću.
Takođe, istog dana biće proglašeni rezultata literarnog konkursa i takmičenja recitatora i besjednika ispred Narodne biblioteke „Filip Višnjić“.


