"Nerazurima" je to deveta pobeda u nizu, a za poraz ne znaju još od decembra i ispadanja iz Kopa Italije.

Strijelac jedinog gola na ovom meču bio je Marko Arnautović u 79. minutu meča. Dubinsku loptu je dobio Lautoro, izašao je sam pred Oblaka koji je njegov udarac odbio ali je u punom trku na loptu natrčao Arnautović i nekako je smjestio u mrežu, iako je Reinildo za malo uspio da je izbaci sa gol linije.

Treba reći da je Marko Arnautović prije postignutog gola, imao snajnu šansu da savlada Oblaka ali je iz neposredne blizine šutirao preko gola u 54.minutu.

Revanš na "Metropolitanu" se igra u sredu 13. marta, a timovi će do tada imati obaveze u domaćim takmičenjima.

Inter će igrati četiri meča u Seriji A protiv Lečea, Atalante, Đenoe i Bolonje, dok će "jorgandžije" igrati igrati protiv Almerije u La Ligi, a potom pokušati da nadoknade i minimalni zaostatak iz prvog meča polufinala Kupa kralja protiv Atletik Bilbaoa. Potom ih očekuju i dueli sa Kadisom i Betisom.

U drugom susretu večeri Borusija Dortmund je remizirala protiv PSV-a na "Filips" stadionu rezultatom 1:1, nakon što je Luk de Jong iz jedanaesterca poništio pogodak Donjela Malena na njegovom povratku u Ajndhoven.