U okviru G grupe, od Hrvatske je bio bolji tim Egipta, 31:22 (16:12).

Ovim porazom Hrvati su značajno umanjili šanse za plasman u četvrtfinale koje donosi mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2024.

Izuzev izjednačenja na startu meča (1:1), Egipat je konstantno bio u prednosti.

Tokom većeg dijela prvog poluvremena imali su četiri ili pet golova prednosti, pa su na odmor otišli u plusu, 16:12, prenosi b92.

Hrvatska u nastavku nije uspjela da nađe rješenje za odličnu igru Egipćana, koji su postepeno povećavali prednost.

Na kraju su slavili sa maksimalnih devet golova razlike.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Mohsen Mahmud Ramadan sa sedam golova, po pet su postigli Ali Mohamed i Jehia Eldera, a četiri Ahmed Mohamed.

U timu Hrvatske Marin Sipić je postigao pet, dok su po četiri gola dali Igor Karačić, Ivan Martinović i Filip Glavaš.

U H grupi, Danska je deklasirala reprezentaciju Belgije 43:28 (22:15).

Danci su bili izuzetno efikasni i raspoloženi za igru.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Mikel Hansen sa deset golova, jedan manje je postigao Matijas Gidsel.

U susretu F grupe Norveška je slavila protiv Sjeverne Makedonije, 39:27 (18:11).

Pobjeda Norvežana nijednog momenta nije dolazila u pitanje.

Magnus Rod je u timu Norveške bio najefikasniji sa šest golova, pet je postigao Kevin Guliksen, a po četiri Magnus Gulerud i Harald Rajnkind, dok je u timu Sjeverne Makedonije Filip Teleski čostigao sedam, a Dejan Manaskov pet golova.