Izabranici selektora Đirone su od starta meča nametnuli sopstveni stil igre koji rukometaši Alžira nisu mogli da isprate do kraja, što je rezultiralo pobjedom Srbije.

Utakmica je počela prednošću Srbije od dva gola, a u nastavku je bilo oscilacija u igri "orlova", međutim protivnici se nisu dobro snašli u fazi napada i nisu napravili iskorak ka vođstvu, 8:8.

Do sredine prvog poluvremena utakmica je bila ujednačena kada je na scenu stupio mladi Stefan Dodić koji je igrom i asistencijama razmrdao saigrače u fazi napada.

U prvom poluvremenu najviše su se istakli kapiten Nemanja Ilić i Petar Đorđić.

Obojica su dala četiri gola. Ilić šutirao 4/5, a bek reprezentacije Srbije imao nešto lošiji procenat šuta - 4/6, prenosi RTS.

Srbija je u prvom poluvremenu postigla 16 golova iz 27 šuteva i zaradila tri isključenja. Pešmalbek je dva puta isključen, Marsenić jedanput.