Srpski košarkaš je bio veoma raspoložen u šestoj pobjedi Denvera ove sezone, kod kuće protiv San Antonija, 126:101.

Jokić je uz sjajnih 9/10 u šutevima iz igre za nešto više od 26 minuta na parketu postigao 21 poen uz šest skokova i deset asistencija, te dvije ukradene lopte.

Bio je drugi po učinku u timu Nagetsa, sjajan je bio Bouns Hajlend koji je postigao 24 poena uz pet skokova i sedam asistencija.

Te asistencije ponovo su bile atraktivne, naročito jedna u trećoj četvertini kada je munjevitim pasom probio liniju odbrane Sparsa sa linije za tri poena.

Majkl Porter je dodao 15, a Koldvel Poup 12 poena, dok je i Džamal Marej pokazao da se polako vraća u ritam, postigao je 13 poena uz devet asistencija i jedan skok, prenosi B92.

Već je uvodna četvrtina nagovestila sudbinu Sparsa, Denver je tih 12 minuta riješio u svoju korist sa 40:27, da bi na odmor otišao sa 19 poena viška, 70:59.

U posljednjoj četvrtini imali su maksimalnih 31 poen prednosti (113:82), tako da je pitanje bilo samo kako će završiti susret.

U ekipi San Antonija najefikasniji je bio Keldon Džonson sa 25 poena, dok je 20 postigao Dejvin Vasel.

Rezultati: Orlando - Sakramento 123:126 pp Šarlot - Bruklin 94:98 Atlanta - Nju Orleans 124:121 pp Njujork - Boston 118:133 Milvoki - Oklahoma 108:94 Minesota - Hjuston 129:117 Denver - San Antonio 126:101 Finiks - Portland 102:82