Nakon prvog poluvremena bilo je 1:1, nakon drugog 2:2, a u prvom produžetku je rezervista Fede Valverde donio gol vredan plasmana u finale.

Drugog učesnika utakmice za trofej daće nam duel između Atletiko Madrida i Atletik Bilbaa koji se igra u četvrtak uveče.

Real je u boljem momentumu, formi i generalno situaciji ove sezone, a i u ovom susretu je, makar rezultatski, imao kontrolu.

"Kraljevski klub" poveo je u 25. minutu kada je Vinisijus Žunior pobjegao odbrani Barse i zakucao loptu u mrežu.

Ipak, četiri minuta prije odlaska na odmor Luk de Jong je nastavio golgeterski niz i izjednačio na 1:1.

Novu prednost Madriđanima donio je Karim Benzema u 72. minutu i sve je išlo ka tome da će Real slaviti poslije 90 minuta.

Ipak, sedam minuta prije isteka tog roka je Ansu Fati donio novi egal i uveo nas u produžetke.

Real je ponovo krenuo po gol i do njega došao u šestom minutu dodatnog vremena, a u junaka je izrastao Valverde.

Barsa je u nastavku imala veću inicijativu, pokušavala da dođe do novog izjednačenja i eventualnih penala, a u tome je najbliža bila u 121. minutu kada je Fati pokušao "makazicama", ali nije uspio da dobro zahvati loptu.

Na drugoj strani išla je kontra, a Rodrigo je imao zicer, ali ga nije iskoristio.

Ipak, to nije puno koštalo Real koji je sačuvao pobjedu i tako se plasirao u finale.