U nevjerovatnoj atmosferi gdje je Portugal nosilo 64 000 gledalaca, domaćin je došao do predmosti već u 2.minutu meča kada je Gudelj bio neoprezan a Renato Sančes savladao Rajkovića.

Međutim Srbija se nije predavala. Piksijevi izabranici su krenuli da napadaju a kao plod takve igre stiglo je izjednačenje pogotkom Dušana Tadića u 34.minutu uz malu pomoć Rui Patrisia

Rezultatom 1-1 se otišlo na odmor.

Poslije tvrde i nervozne igre u nastavku, odluka je pala u samom finišu utakmice.Tek u 90.minutu nakon jednog centaršuta sa desne strane Mitriović postiže gol za pobjedu 2-1 i plasman Srbije na Svjetsko prvenstvo u Katar.

Orlovi su grupu završili na prvom mjestu sa 20 bodova, tri više od Portugala koji će morati na popravji u baraž.

Srbija je večeras odigrala jedan od najboljih mečeva u svojoj istoriji a Piksi Stojković je za kratko vrijeme na klupi reprezentacije, pokazao, da je trenerska veličina pred kojom smo dužni da se poklonimo.